Gemeente Gemeente Sint-Katelijne-Waver

Feestelijke opening kermis vervangt jaarmarkt in het Centrum

Gepubliceerd op  ma 27 apr 2026
Dit jaar zal er geen jaarmarkt meer plaatsvinden in het Centrum. De alsmaar dalende interesse van zowel marktkramers als bezoekers is hiervan de oorzaak. In de plaats plant het gemeentebestuur een nieuw evenement om op vrijdagavond de kermis feestelijk te openen.

De jaarmarkt in het Centrum van Sint-Katelijne-Waver heeft al vele jaren te kampen met een dalende interesse. Een tiental jaar geleden wijzigde de marktdag van maandag naar vrijdagavond, maar ook dat bleek geen gouden zet. Jaar na jaar trok de jaarmarkt steeds minder deelnemende marktkramers en minder bezoekers. Hierdoor zakte de beleving. Een vicieuze cirkel.

Afgelopen najaar organiseerden we een bevraging bij de lokale handelaars, verenigingen en kermiskramers over de toekomst van de jaarmarkt. Ook hier lag het aantal deelnemers niet erg hoog. Onder hen die deelnamen, was er bovendien weinig enthousiasme om zich mee achter de organisatie van de jaarmarkt te scharen.

Feestelijke opening kermis 

De extra kermisdag op vrijdag zal wel behouden blijven. Intussen maken we ook werk van een nieuwe activiteit om de kermis op vrijdagavond feestelijk te openen. Momenteel verkennen we verschillende pistes. Meerdere verenigingen gaven al aan hieraan te willen meewerken. 

Tegen de zomer hopen we met een concreet programma naar buiten te kunnen komen. Sowieso hopen we dat het evenement zal uitgroeien tot een klassieker die vele mensen naar het centrum van onze gemeente lokt.

Boerenmarkt

Met de boerenmarkt heeft het Centrum al een succesvolle markt die eens per jaar plaatsvindt. Hier zien we het aantal kramen (dit jaar voor het eerst meer dan honderd) en bezoekers wel steeds stijgen. De komende jaren willen we dit evenement nog beter maken.

Deel deze pagina